face      insta     

Zážitkové bazény a saunový svet

ZÁŽITKOVÉ BAZÉNY

Zážitkové a relaxačné bazény, inšpirované prírodou, ponúkajú rôzne anti-stresové a relaxačné prvky, medzi nimi divokú rieku, hydromasáže a trysky, chrliče, relaxačné lavice a iné vodné atrakcie pre dokonalý relax a zábavu. V blízkosti zážitkových bazénov detský bazén zaručuje zábavu aj pre tých najmenších.

Názov

Rozmer

Hĺbka vody

Teplota vody

Zážitkový bazén s divokou riekou  91 m2  1,2 m  28 - 36°C
Relaxačný bazén (s hydromasážou,lavicami)  57 m2  1,2 m  30 - 32°C
Detský bazén (do 6 rokov, s vodopádom)  24 m2  0,4 m do 36°C

 

Soľná kabína

Soľná kabína sa vyznačuje vysokou koncentráciou soli vzhľadom na prevahu záporných iónov v miestnosti. Počet mikroorganizmov značne klesá, takže vzduch je výrazne čistejší a bez alergénov. Soľ sa neodparuje, takže pri dýchaní nepriľne k slizniciam v horných dýchacích cestách. Význam liečby a ionizácie spočíva v stimulovaní dýchacieho systému. Kašeľ, dýchacie ťažkosti sa zmiernia v krátkom čase. Soľná kabína má pozitívny účinok na imunitu.

 

Zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou

Zážitkové sprchy využívajú prírodnú relaxačnú silu svetla a zvuku a dokážu podporiť obnovenie fyzickej a duchovnej harmónie. 


SAUNOVÝ SVET

Pri navrhovaní a vytvorení nášho saunového sveta sme sa snažili o dosiahnutie Vašej maximálnej relaxácie a oddychu. V severskej kultúre je magický svet sáun považovaný za posvätné miesto, oddelený od mokrého vírenia, ktoré pomáha plne zrelaxovať nielen telo ale aj myseľ..

 

Fínska sauna

Fínska sauna je vysokoteplotná horúca miestnosť s nízkou vlhkosťou, ktorá má silné detoxikačné účinky na telo. Na dosiahnutie ideálneho procesu detoxikácie a na spustenie týchto procesov v našom tele odporúčame používať saunu 1,5 až 2 hodiny, 3-4 cykly (jeden cyklus 8 až 15 minút), fázy odpočinku a chladenia. Vzhľadom na to, že tento režim v saune značne zaťažuje organizmus je nanajvýš dôležité, aby ste vždy dodržiavali základné pravidlá saunovania.

Teplota: 90-100°C

Vlhkosť: <15%

Maximálna kapacita: 7 osôb

 

Parná sauna

Vzhľadom na vysokú vlhkosť v parnom kúpeli v dôsledku potenia sa póry kože rozširujú a vyčisťujú, krvný obeh sa zrýchli, svaly sa uvoľnia a dýchacie cesty sa prečistia. Je to veľká záťaž pre srdce a krvný obeh, preto sa odporúča opatrnosť pre tých, ktorí majú kardiovaskulárne problémy. Ohriate telo sa postupne ochladzuje v chladnom kúpeli alebo sprche. Relax tejto formy sa odporúča ukončiť 30-minútovým odpočinkom.

Teplota: 45-60°C

Vlhkosť: 70-80%

Maximálna kapacita: 4 osoby

 

Infra sauna

Hojivý účinok infrasauny spočíva v tom, že lúče v kabíne sa v našom tele pretransformujú na teplo a zohrejú organizmus zvnútra. Metabolizmus sa tak zrýchľuje, naše telo sa obnoví a stáva sa zdravším a Vaša pokožka sa skrášľuje. Už pol hodiny strávenej v infrasaune má prospešné účinky proti chrípke, alergickým a reumatickým príznakom, svalovým kŕčom, poraneniam chrbta a končatín.

Teplota: <50°C

Vlhkosť: <15%

Maximálna kapacita: 4 osoby

 

Vírivka s exkluzívnym výhľadom

Po saunovom rituáli si môžete dopriať jedinečnú relaxáciu vo vírivke s panoramatickým výhľadom umiestnenej pred slnečnou terasou s krásnym výhľadom na ostrihomskú baziliku. 

 

wellness_001
wellness_002
wellness_003
wellness_004
wellness_005
wellness_006
wellness_010
wellness_011
wellness_016
wellness_018
wellness_020
wellness_022
wellness_023
wellness_024
wellness_025
wellness_026
wellness_027
wellness_030